Hyster H16.00XD-12
Ár nélkül
Nyomtatás
INFÓ
Termékcsalád
Dízel targoncák
Márka / modell
Hyster H16.00XD-12
Gyártási év
2020
Üzemóra
906 h
Ország
Dánia
Mascus ID
B2444E6C
TERMÉKLEÍRÁS
Raktári száma
3103
Emelőteljesítmény
16 000 kg
Emelési magasság
3 984 mm
Emelőoszlop típusa
Kétszeres
A súlypont távolsága
1 200 mm
Adapter
Integrált oldalváltás
Villahossz
2 440 mm
Utazási magasság
3 680 mm
Vezetőfülke
Zárt vezetőfülke
Motor
Cummins QSB 6.7L 4/Stage diesel motor
Egyéb információ
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul
Maskinlængde (mm): 5500
Maskinbredde (mm): 2540
Gaffelbredde (mm): 200
Gaffeltykkelse (mm): 100
Førerpladsudstyr: Panoramaspejl|Stof sæde|Radio med højttalere|Armlæn venstre|12V udtag|Nødstop|Aircondition|Visker/vasker frontrude|Bakkamera|Visker/vasker bagrude 24V|Luftaffjedret sæde